Czy znasz wszytkie możliwości dokonywania płatności?

Rynek pieniężny, zwłaszcza w jego bankowej odsłonie, jest coraz bardziej dynamiczny. Dzięki temu, możliwości wydawania pieniędzy mamy pod dostatkiem.

Nie chodzi tu jednak o to, by znaleźć cel wydawania, ale sposób, w jaki to możemy zrobić. Wszystko po to, by nam ułatwić codzienne życie. Zatem, z czego korzystać, a co jest tylko niewiele wartym dodatkiem?

Mobilnie to znaczy po nowoczesnemu

Podstawowym kierunkiem rozwoju płatności są płatności mobilne. Bankowość w tym zakresie wykonała zasadniczy i niezwykle istotny skok jakościowy, co oznacza, że dziś możemy zapłacić telefonem w sklepie, wybrać pieniądze kodem BLIK, generowanym w aplikacji czy wykonywać – za jej właśnie pomocą – setki transakcji w każdej sekundzie. Robimy to wszędzie i tak jak chcemy, choć oczywiście wszystko to połączone jest z kontem w danym banku i posiadaniem karty płatniczej.

Zakupy w sieci

Aby jednak robić zakupy w sieci, co staje się jeszcze bardziej popularne niż przed kilkoma laty, musimy mieć tylko jedno – dostęp do sieci i właściwej karty. Jednak możemy ograniczyć dostęp do fizycznej jej strony i zagwarantować sobie kartę wirtualną. To jedna z nowości w bankowości, która pozwala na wykonywanie bezpiecznych, dobrze chronionych i silnie szyfrowanych transakcji, które odbywają się w przestrzeni internetowej. Nigdzie indziej daną kartą płacić nie możemy.

Z wieloma walutami jest łatwiej

Czasami jednak – a w przypadku płatności online to całkiem częste zjawisko – potrzebujemy karty wielowalutowej. Szybciej, przyjemniej i z lepszym kursem euro do franka możemy robić zakupy za granicą kraju. Dzięki temu produkty kupione w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych są jeszcze tańsze i bardziej korzystne. Bez tego, trudno jest przebić prowizję banku, by za nie płacić normalnie.

Karta przedpłacona czy normalna?

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku dyskusji o nowoczesnych środkach płatniczych są karty przedpłacone. Działają one jako swoisty dodatek do konta, które zasilamy innym kontem lub stacjonarnie. Dzięki temu wydajemy na danym koncie tylko to, co akurat się na nim znalazło. Są więc wygodne i łatwiejsze w kontroli wydatków.


Drukuj  

Related Articles