Wiadomości klientów

W sobotę 13 listopada ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki! W Świętochłowicach pod patronatem Prezydenta miasta

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. W tym roku baza została otwarta 13 listopada (sobota) o godzinie 8 rano. Od tego momentu, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc. To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza.

Grunty inwestycyjne najbardziej gorącym towarem na rynku

Wartość transakcji na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce jest już w tym roku rekordowa. Popyt na ziemię pod inwestycje komercyjne nie był w Polsce nigdy tak wysoki. Obserwując aktywność inwestorów możemy mówić o boomie na rynku gruntów inwestycyjnych. Notowana w ostatnich miesiącach wyjątkowo duża ilość transakcji przyniesie sektorowi absolutnie rekordowy wynik. Wartość wolumenu transakcji, według szacunków Walter Herz, może być w tym roku o prawie 60 proc. wyższa niż w najlepszych latach dla tego segmentu.

Praca w najnowszych technologiach i świetnej atmosferze – bydgoski oddział Sii Polska liczy już ponad 100 osób!

Sii Polska, największy dostawca usług doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej, BPO i inżynierii w Polsce, zatrudnia już ponad 100 specjalistów w swoim bydgoskim oddziale. Zespoły Sii Bydgoszcz realizują projekty dla światowych gigantów z sektora hi-tech, medycznego, farmaceutycznego czy motoryzacyjnego. Firma nie zwalnia tempa – obecnie ma ponad 180 otwartych stanowisk dla developerów w technologii Python, .NET z Azure, Web, Java, testerów oprogramowania, elektroników, analityków Business Intelligence oraz ekspertów wielu innych specjalizacji.

Wyprawka szkolna w dobie pandemii. O czym trzeba pamiętać?

Nauka stacjonarna, zdalna w domu, a może hybrydowa – przez pandemię świat stanął na głowie, a wraz z nim m.in. system edukacji. 1 września zbliża się jednak wielkimi krokami, a to oznacza konieczność skompletowania szkolnej wyprawki. Jak przygotować dziecko do nowego roku szkolnego, kiedy nie mamy pewności, jak będzie wyglądał? Już podpowiadamy!

Fundacja Polska Bezgotówkowa na rzecz rozwoju małych miejscowości

Ponad 63 proc. terminali płatniczych z Programu Polska Bezgotówkowa trafiło do mniejszych miejscowości, a prym wiodą ośrodki turystyczne.Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że spośród ponad 407 tys. terminali zainstalowanych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa do końca czerwca 2021 r., ponad 63 proc. trafiło do miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców.

Program lekowy dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek zaczyna działać

Są już pierwsi pacjenci w Polsce zakwalifikowani do programu lekowego dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek. Program obowiązuje od marca, ale jednym z kryteriów włączenia pacjentów jest przestrzeganie przez ponad 3 miesiące diety ubogobiałkowej. Dlatego pierwsze osoby otrzymały nowe leczenie latem. To sukces, ale pamiętajmy też, że to dopiero początek drogi, gdyż w Polsce mamy ponad 4,5 miliona osób z przewlekłą chorobą nerek, a 80 tysięcy z nich rocznie umiera – mówi Konsultant Krajowy ds. nefrologii prof. Ryszard Gellert.

Świadczenia„300+”: wypłaty dla 257 tys. dzieci w Małopolsce

W naszym regionie Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił, w ramach programu "Dobry Start", łącznie niemal 66 mln złotych. Świadczenia otrzymali rodzice i opiekunowie przeszło 257 tys. dzieci.

Bon Turystyczny coraz popularniejszy

Początek wakacji spowodował gwałtowny wzrost zainteresowania Polskim Bonem Turystycznym. Mieszkańcy pomorskiego na wypoczynek swoich dzieci wydali przy pomocy bonów ponad 53 mln zł. W całym kraju na konta firm turystycznych popłynęło już ponad 818 mln zł.

Zaćma pogarsza wzrok Polaków

Jak pokazują dane Narodowego Funduszu Zdrowia wzrok Polaków pogarsza się w bardzo szybkim tempie. Spada nie tylko liczba zabiegów przywracających sprawne i ostre widzenie, ale także liczba zdiagnozowanych u pacjentów przypadków. Tylko w woj. śląskim, w 2020 r. udało się wykryć 11426 przypadków zaćmy u pacjentów powyżej 70 roku życia. Dwa lata wcześniej (dane za rok 2018) było ich niemal 17500. Wpływ na ten stan ma przede wszystkim pandemia i obawa pacjentów przed zakażeniem COVID 19 w gabinecie okulistycznym.